Napsat novou zprávu
 

Vyřešte příklad: 5 plus 18 se rovná

Kateřina M. ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ): Obecní zabíjačka

Vážený pane starosto, vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,

Vzhledem k tomu že jsem nahlédla na tyto obecní stránky, kde jsem mimo jiné zaznamenala i loňský podnět (Voděradáka z 9. 2. 2019), ráda bych alespoň tímto způsobem chtěla poděkovat všem zastupitelům i jejich pomocníkům za letošní nejen podle mého názoru vydařené obecní akce. Tou první byla velmi vydařená obecní zabíjačka – musím upřímně pochválit mistry řezníky - všechno bylo opravdu samá chuť. Jediné místo kde by to chtělo  doladit, byl prodej masných produktů, protože obsluha ve dvou lidech ten nával nebyla schopna rychle zvládnout a lidé zbytečně dlouho čekali. Z více zdrojů jsem slyšela, že tam chyběl z obecních peněz placený  místostarosta mající na starost nicnedělání a plané sliby pan Tlučhuba,  který poté co skončil nával lidí přiložil osobně ruce k dílu a aktivně pomáhal zdolat bečku s výborným pivem, neboť pak už mu žádná práce na kterou je tak opatrný nehrozila.

 

K plesu bych chtěla pochválit vymyšlení a provedení krásné výzdoby – všechno bylo na perfektní úrovni. Také obsluha byla sice usměvavá a velmi příjemná, ale přestože tam bylo relativně méně lidí, velmi brzy docházely zásoby a něco nebylo vůbec (např. fernet, becher……..). Naložené řízky se salátem byly také super. Nevím, jestli mělo být největším vrcholem večera na ples nevhodné vystoupení siláka Franty a nebo rozlévaný rum pochybné značky, pro naši rodinu to však byla jednoznačně krásná a šikovná děvčata z aerobiku. Velký obdiv patří i falešně hrající kapele – vzít si za jejich výkon peníze chce opravdu notnou dávku odvahy. Závěrem bych chtěla říct, že by bylo mnohem vhodnější místo nesmyslného promrhání peněz za siláka Franty dát větší prostor děvčatům z aerobiku a také věnovat pozornost výběru kapely, která udělala zbytečně negativní dojem na mnoho lidí. Na tento email nečekám odpověď, je to jen k zamyšlení pro ty co něco dělají a pro toho co dělá ho.no. Ještě jednou děkuji za Vaši snahu, zdravím Vás a ať se daří!! Občanka Sebranic Ch.


čtvrtek 5. březen 2020
Manová: Hlášení obecního rozhlasu 5.1.2020

Před chvílí proběhlo hlášení z místního rozhlasu. Šlo o něco důležitého??? V podchaloupkách bylo  slyšet pouze huhňání a funění. Děkuji.


 Dobrý den paní Manová, omlouváme se na nekvalitní hlášení místního rozhlasu dne 5. 1. 2020. Jednalo se o informování občanů o probíhající Tříkrálové sbírce v naší obci. Odstranění nedostatku se řeší.

S pozdravem

Jiří Páral, starosta obce


neděle 5. leden 2020
Vlasta Vlachová ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ): třídění odpadu

Dobrý den,

asi je pozdě, vyvolávat nějakou diskusi o způsobu řešení, jak donutit občany k uvědomělosti. Vítám možnost svozu vytříděného odpadu od každé domácnosti, jen si nedovedu představit 4 do daleka svítící popelnice před každým domem, když jejich naplnění bude třeba pro mne, jednu osobu, trvat několik měsíců.  Navíc nevím, kam mám dávat sklo a prázdné konzervy. Kdysi jsem taky sbírala hliníková víčka od mléčných výrobků do extra pytlíku, pak jsem toho nechala, protože jsem pytlík nakonec stejně hodila do popelnice. A kam patří papírové krabice od mléka a jiných takto balených potravin?  Pokud budu odvážet sklo ke škole, tak už tam mohu odvážet papír a plasty, jak jsem to dělala doposud. A to budou jezdit ke svozu vytříděného odpadu čtyři auta každých čtrnáct dní, nebo bude jedno a bude mít patřičné "kastlíky" ? Je to skutečně tak ekologické, jak se nám to snaží někdo namluvit? Čtyři barevné popelnice před každým domem jistě přispějí k zvýšení malebnosti naší vesnice. Nebo má někdo snad jiný názor? S pozdravem Vlachová


Vážená paní Vlachová,

děkuji za Vaše praktické připomínky, vezmu to popořadě:

Z médií jistě víte, že odpady začínají být problémem číslo jedna společně se suchem. Česká republika se zavázala Evropské unii, že v roce 2025 bude třídit ze směsného komunálního odpadu 55% a v roce 2035 až 65%. Současný stav se pohybuje v ČR někde kolem 36%, naše obec asi 20%. Pro obce to znamená, že pouze tzv. černé popelnice, tedy současný směsný odpad z domácností a pár sběrných míst po obci bude nedostačující, pokud se nebudou chtít obce a občané prohýbat pod tíhou nákladů za odpad. Ten směsný odpad bude totiž nejdražší složkou. A když pominu zákaz skládkování, který se také připravuje, tak budeme muset tento odpad vozit do Brna do spalovny.

Nezbývá nám tedy než zintenzivnit třídění. A to buď tím, že přidáme kontejnery po celé obci, ale pak se vystavujeme neustálému nepořádku v celé obci anebo dostanou občané nádoby přímo domů. Tímto směrem se rozhodlo letos už jít v našem regionu asi 19 obcí. Občané těchto obcí měli úplně stejné obavy jako vy a nakonec všichni našli místo na nové nádoby a málokde stojí nádoby přímo před domy. Ve většině případů je lidé vydělávají před dům až těsně před svozem. Jsme na venkově a místa je zde daleko více než ve městech...

Pokud nenaplníte nádoby za měsíc, tak je prostě nebudete připravovat ke svozu a necháte to na příště. Svoz pak bude jednou za měsíc žlutá nádoba s plasty, jednou za měsíc modrá s papírem a jednou za měsíc zbytkový směsný odpad, který se už nikam nedá roztřídit a v zimě tam přibude popel z uhlí. Do žluté na plasty pak budete dávat také kovové plechovky a papírové krabice od mléka. To si vše na třídicí lince roztřídí. Hnědé popelnice na bioodpad budou sváženy od dubna do konce listopadu 2x za měsíc a v zimním období pouze jednou. Obavy občanů, že černá popelnice s tím zbytkovým odpadem bude zapáchat se ukázaly jako liché. Pokud třídíte bioodpad, tak nemá co zapáchat. Jen dětské pleny, ale ty se dají dát do igelitových sáčků.

V praxi to funguje tak, že většinou má obec v jeden den svoz plastu a papíru. Svozové vozidlo nejprve sveze třeba papír a ve druhém kole plast. Jestli dobře počítám, tak se jedná v letních měsících o čtyři dny svozu za měsíc a v zimním období o tři dny.

Jestli je něco ekologické nebo není, to v tomto případě neposoudíme. Faktem zůstává, že odpad tvoří občané a je ho čím dál více. A buď starostové obcí vyvinou energii, finance a čas na to, aby lidem umožnili co nejvíce své odpady přetřídit už doma a zavedli tyto systémy anebo budou časem zase uklízet příkopy, lesy a okolí obcí od černých skládek a prohýbat se pod tíhou poplatků a sankcí za netřídění.

Moc možností a ani času už není a já věřím, že většina obyvatel tuto situaci chápe a řešení odpadů nově přivítá.

Jiří Páral, starosta obce


čtvrtek 2. leden 2020
Zdenka Kadlecová ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ): Vánoční strom?

Vážení,

mohli bychom nějak přispět k tomu, aby Sebranice měli krásný vánoční strom? Současný je snad nejošklivější v jihomoravském kraji. Je nám to líto.

S přáním hezkého dne

Zdenka Kadlecová

 


čtvrtek 26. prosinec 2019
Jiří: Páral

Dobrý den Ondro,

v současné době nemáme zpracovanou vyhlášku o podomním prodeji v obci. Pokud se obchodní zástupci T-MoBILE chovali nevhodně, je třeba tuto záležitost řešit přímo se společností T-MOBILE.

S pozdravem

Jiří Páral


středa 13. březen 2019
 
Powered by Phoca Guestbook