Vážení občané,
z důvodu pandemického šíření onemocnění vyvolaného virem Covid-19 a v důsledku vyhlášeného nouzového stavu byla vyhlášeno omezení pohybu osob pro celé území státu a v některých částech republiky karanténa.

Prosíme, abyste mimořádná opatření respektovali a důsledně je dodržovali, abyste co nejvíce chránili zdraví své i svých blízkých.

Jestliže se dostanete do potíží v důsledku stanovených omezení, zejména zákazu vycházení, prosíme, kontaktujte starostu obce k zabezpečení Vašich potřeb. Jedná se zvláště o situace, kdy bude zapotřebí obstarat nákup potravin a základních osobních potřeb, vyzvednutí nebo nákup léků nebo vyřízení jiné neodkladné záležitosti.

Nutný pohyb na veřejnosti (nákup, cesta do práce, návštěva lékaře) omezte na nejkratší možnou dobu a vyhněte se bližšímu kontaktu s ostatními lidmi. Důrazně všechny občany vyzýváme, aby na veřejnosti nosili vlastní ochranné roušky nebo si alespoň pevně zakryli nos a ústa šálou, šátkem nebo jiným způsobem.

Nemocnice i lékařské ordinace fungují nyní výhradně v akutním režimu, proto je využívejte opravdu jen v naléhavých případech, a pokud nemusíte na ošetření, telefonicky se přeobjednejte. V nemocnici platí absolutní zákaz návštěv. Před cestou do nemocnice nebo ordinace si na jejich webových stránkách ověřte aktuální informace.

Úřední hodiny úřadů byly striktně omezeny. Jestliže neodkladně potřebujete vyřídit úřední záležitost, ověřte si na webových stránkách nebo telefonicky na příslušném úřadě konkrétní opatření.

Rozsah jednotlivých omezení a nutných opatření se stále mění, jak se aktuálně vyvíjí situace. Prosíme, sledujte i nadále důsledně sdělovací prostředky.

Kontakt na starostu obce: 773 749 079, 773 285 500

Sebranice 16.03.2020

Jiří Páral
starosta obce Sebranice